Novinky

18.07.2016

PRICHÁDZA ABBYY FINESCANNER PRE POUŽÍVATEĽOV ANDROIDU

Milpitas, Spojené štáty americké, 13. júla 2016 - Spoločnosť ABBYY, popredný svetový dodávateľ technológií na rozpoznávanie dokumentov, zachytenie obsahu a jazykových technológií a riešení, dnes oznámila, že pre používateľov s Androidom je teraz k dispozícii jeden z najpokročilejších mobilných skenerov s podporou OCR – ABBYY FineScanner. Od dnešného dňa môže každý, kto má smartfón alebo tablet s Androidom, používať jedinečnú technológiu ABBYY na skenovanie a zachytenie textu z akýchkoľvek tlačených materiálov: obchodných dokumentov, potvrdeniek, novín a časopisov, prezentačných snímok, reklám a dokonca aj billboarovy-s bezprecedentnou kvalitou, presnosťou OCR a s jednoduchými možnosťami zdieľania.

ABBYY FineScanner – víťaz ocenení SUPERSTAR Mobile Star™ za skenovania tlačených i ručne písaných textov s vysokými rozlíšením – nielen odfotí dokument ako bežný digitálny fotoaparát, ale súčasne automaticky skoriguje perspektívu, aby bol dosiahnutý pravouhlý a priamy obraz, obreže zbytočné okraje (stôl, na ktorom leží dokument), použije čiernobiele, farebné filtre alebo filtre v stupňoch šedej na eliminovanie šumu, zvýšenie kontrastu a jasu. Výsledná kópia je optimalizovaná na zobrazenie a tlač, môžete ju exportovať ako viacstránkový dokument PDF alebo obrázok JPEG.

ABBYY FineScanner dokáže vyextrahovať text zo skenovaných obrázkov v 193 jazykoch vrátane slovenčiny– pri zachovaní formátovania originálu dokumentu: zvýraznení, tabuliek, hlavičiek a titulov. Výsledky môžete uložiť v 12 najpopulárnejších formátoch, ako sú DOCX, XLS a PDF, a zdieľať s kolegami a priateľmi cez e-mail, okamžité správy, sociálne médiá a cloudové úložiská.

Vysoká kvalita skenovania a rozpoznávania sa dosahuje pomocou inovatívnych technológií mobilného zobrazovania a optického rozpoznávania znakov (OCR) spoločnosti ABBYY, ktoré sú už k dispozícii aj pre mobilné zariadenia. „Technológie ABBYY sú uznávané na celom svete. Veľké medzinárodné spoločnosti v sektore IT, ktoré dodávajú riešenia na rozpoznávanie a na zadávanie údajov z prúdu informácií využívajú licencie na ne. Teraz sú tieto špičkové technológií dostupné pre každého každučičkého používateľa zariadenia s Androidom“, dodal Arťom Kumpel, viceprezident a riaditeľ mobilnej divízie spoločnosti ABBYY.

ABBYY FineScanner je určený na individuálne i firemné použitie. Môže byť napríklad užitočný pre profesionálov, ktorí pracujú s množstvom dokumentácie mimo kancelárie – poisťovacích agentov, zástupcov finančných služieb a právnikov.

Kompatibilita, ceny a dostupnosť:

ABBYY FineScanner pre Android je kompatibilný s Androidom 4.2 alebo novším, s automatickým zaostrovaním fotoaparátu. Táto aplikácia je na Google Play v dvoch verziách:

1)   Bezplatná aplikácia s prémiovým predplatným na rozšírené funkcie, vrátane OCR a potlačením reklám (4,99 USD za mesiac alebo 19,99 USD za rok)

2)  Cena verzie pri jednorazovom nákupe je 39,99 USD, a zahŕňa všetky rozšírené funkcie a budúce aktualizácie

ABBYY FineScanner podporuje ako jazyky rozhrania angličtinu a ruštinu.

Ďalšie informácie a naše video nájdete na našom webovom sídle www.finescanner.com.

Kontakt pre médiá:

Marina Tyščenko

m.tyshchenko@abbyy.ua 

+380 44 490 99 99

O spoločnosti ABBYY:

Spoločnosť ABBYY je popredný globálny poskytovateľ technológií rozpoznávania dokumentov, zachytávania obsahu a jazykových technológií a riešení, ktoré pomáhajú ľuďom i podnikom pri aktivizácii informácií. Spoločnosť určuje súčasné normy zachytávania obsahu a jazykových technológií, integrovaných v rámci celého životného cyklu informácií. Riešenia spoločnosti ABBYY sú zárukou uľahčenia komunikácie, optimalizácie obchodných postupov, zmierňovaní rizika, zrýchľovania rozhodovacích postupov a zvyšovaní výnosov. Technológie ABBYY alebo licencie na ne využívajú niektoré z najväčších nadnárodných podnikov a vládnych organizácií, rovnako ako malé a stredné podniky i jednotlivci. Spoločnosť má kancelárie v Austrálii, Kanade, na Cypre, vo Francúzsku, Nemecku, Japonsku, Rusku, Španielsku, na Taiwane, v Spojených arabských emirátoch, Veľkej Británii, v Ukrajine a v Spojených štátoch amerických. Ďalšie informácie nájdete v časti Kľúčové fakty.

ABBYY a logotyp ABBYY sú registrované ochranné známky alebo ochranné známky spoločnosti ABBYY Software Ltd. Ostatné názvy výrobkov, ktoré sa spomínajú v tomto dokumente, môžu byť ochranné známky alebo registrované ochranné známky ich príslušných majiteľov a týmto ich uznávame.

 


Back to the list