Novinky

29.07.2014

Nový ABBYY FineReader Online: lacnejšie strany, viac možností

Kyjev, 29. júla 2014 – Spoločnosť ABBYY®, popredný výrobca technológií na rozpoznávanie dokumentov a digitalizáciu dát a poskytovateľ jazykových služieb, predstavuje novú verziu cloudovej služby ABBYY FineReader Online 4.0, ktorá je určená na optické rozpoznávanie textu (OCR) a konverziu dokumentov do digitálnej podoby. Táto aktualizovaná služba ponúka používateľom flexibilnejšie a dostupnejšie ceny spolu s moderným rozhraním a rozšírenými možnosťami, ako sú: kompatibilita s cloudovými úložnými službami, ďalšie formáty konverzie a zlučovanie dokumentov.

Nové cenníky odrážajú rôzne požiadavky zákazníkov: k dispozícii sú cenové balíčky na mesiac alebo na rok, od 200 do 12 000 strán. Cena služby v prepočte na jednu stranu sa tak podstatne znížila: napríklad 200 strán mesačne teraz stojí len 5 $. Ak si navyše zákazník zakúpi nový balíček, obdobie používania toho predchádzajúceho sa mu tým automaticky predĺži. Platby je teraz možné uskutočňovať nielen prostredníctvom služby na elektronický prevod peňazí PayPal, ale aj pomocou najčastejšie používaných kreditných kariet (Visa, Mastercard a American Express). Pre používateľov, ktorí potrebujú rozpoznať len malý počet strán – maximálne 5 strán za mesiac – je odteraz služba bezplatná. Novo zaregistrovaní používatelia majú k dispozícii 10 bezplatných strán.

Výsledky rozpoznávania si používatelia môžu okamžite prevziať, alebo odoslať do cloudových úložísk: okrem služieb Google Drive™ a Dropbox je teraz možné používať aj Microsoft OneDrive. Na serveri FineReader Online sa všetky spracované súbory používateľa uchovávajú dva týždne. Niekoľko dokumentov, aj keď sú v iných formátoch, teraz možno v požadovanom poradí zlúčiť do jediného rozpoznaného dokumentu. Okrem bežne používaných kancelárskych formátov teraz služba podporuje aj konverziu do formátov ePub a fb2, určených na pohodlné čítanie elektronických kníh v mobilných zariadeniach, a tiež do formátu Microsoft® PowerPoint.

ABBYY FineReader Online umožňuje konvertovať digitálne snímky (naskenované snímky, fotografie) a súbory PDF do upravovateľných formátov, vrátane formátov Microsoft® Word, Excel® a PDF (PDF/A), bez potreby inštalovať akýkoľvek špeciálny softvér a z akéhokoľvek zariadenia: počítača, notebooku, tabletu či smartfónu. Táto služba využíva rovnaké výkonné a precízne technológie OCR ako najnovšia aplikácia ABBYY FineReader 12 pre stolné počítače. FineReader Online podporuje rozpoznávanie textu v 42 jazykoch vrátane väčšiny európskych, umožňuje prácu s viacjazykovými (až tri jazyky naraz) a viacstranovými dokumentmi a zachováva štruktúru aj formát textu vrátane označených a očíslovaných zoznamov, stĺpcov a tabuliek. Služba je teraz dostupná v angličtine, ruštine a francúzštine. Ďalšie informácie nájdete na webovej lokalite služby: http://www.finereaderonline.com


Back to the list